ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Чевли  >  CONGUITOS КОНДУРЧИЊА ДИЗАЈНИРАНИ ЗА ОДБИВАЊЕ ВОДА – ТЕМНО СИНА БОЈА

  CONGUITOS КОНДУРЧИЊА ДИЗАЈНИРАНИ ЗА ОДБИВАЊЕ ВОДА – ТЕМНО СИНА БОЈА

  1.850 ден

  Овие кондурчиња во темно сина боја се специјално дизајнирани од страна на MARY JANES за одбивање на вода. Кога чевлите ќе дојдат во допир со водата истата останува надвор и не навлегува во чевелот. Чевлите се со гумен ѓон и лепенка со што се гарантира флексибилност и природно движење на стапалото. Ова се идеални чевли за подарок или за вашите маличеки со кои можат да добијат неверојатна удобност во текот на есенските и дождливи денови.

  Исчисти
  Кол.
  SKU: KIS 10215 / 4058 Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Опис

  *КОЈА Е СОВРШЕНАТА ГОЛЕМИНА?
  Исклучително е важно да ја изберете вистинската 
  големина за правилен развој на вашето дете.
  
  Овде имате неколку упатства што ќе ви помогнат да ја 
  изберете вистинската големина за чевли на Conguitos. 
  Овие табели ги опишуваат мерките во см на внатрешниот
  ѓон од секоја големина на чевлите.
  
  Се разбира, тоа е просечно мерење.
  
  Неколку совети како да ја измерите правилно ногата 
  на вашето дете.
  
  Ставете ја ногата на лист хартија со петата до ѕидот.
  Од суштинско значење е петицата да го допира ѕидот и
  стапалото да се потпира целосно рамно.
  Означете со пенкало каде завршува петата и каде завршува
  големиот прст.Измерете го во сантиметри растојанието помеѓу
  овие две точки.Проверете ја големината во графиконите подолу.
  Ако се сомневате помеѓу две големини, ви препорачуваме да 
  изберете поголемата.
  
  
  
  
  

  Дополнителни информации

  Големина

  , , , , ,

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.