ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "poroduvanje"

  Научниците потврдија. Дознајте која е најдобрата разлика помеѓу две бремености Стручни лица од Универзитетот во Синсинати, направиле научно истражување за тоа колку треба да е разликата помеѓу две бремености. Еве до кој заклучок дошле.Истражувањето се правело на 450 илјади деца и

  Ако до 2014 година биле згрижени 4-7 предвремено родени бебиња на месечно ниво, денес бројката е дуплирана.Како во Македонија така и во светот има тренд на зголемување на предвремено родени деца, а сето тоа се гледа како последица на начинот

  Констипација по породувањето. Одредени намирници и навики во исхранта можат ефикасно да го решат проблемот. Констипацијата за време на бременоста е многу чест проблем со кој се среќава голем број на жени. Многу често може да потрае и по породувањето, некогаш

  Само 5 проценти од трудниците се породуваат во термин Породувањето најчесто започнува од 37 до 42 недела, а за тоа кога ќе се породите зависи телесната тежина и генетиката. Па така, постарите трудници, но и оние кои имаат вишок на килограми

  Денот кога ќе го донесете вашето бебе на свет е неверојатен и посебен ден, но има и некои работи за кој никој до сега не ве предупредил! Се надеваме дека ова видео ќе ви помогне да ве подготвиме за еден

  Препознајте ги знаците кои упатуваат на тоа дека баш сега е време, за вашето бебе да дојде на свет.Менструални болки. Чувство дека сте добиле менструација пропратена со голема болка во долниот дел на грбот, не ретко е првиот знак на