ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "фетус"

  Вредност на БЕТА HSCG (mIU/L) по недели во текот на бременоста Треба да напоменеме дека овие вредности се само показател, но тоа не значи дека отстапувањата значат автоматски дека постои некаков проблем со бременоста. Задолжително консултирајте се со доктор, доколку сметате

  Одвојте неполни 2 часа и погледнете го документарниот филм кој го истражува развојот на фетусот, од зачнување па се до раѓање. Отворете прозорец во скриениот свет на фетусот и истражете го секое тромесечије со неверојатни детали. Тоа треба да биде радосен настан, но

  7 Неверојатни информации за фетусот, кои сигурно не сте ги знаеле Да се донесе на свет мало суштество, за секоја мајка е неверојатен процес и случување. Сите знаеме дека бебето се развива и расте во стомакот на мајката, но не и

  Хормон на бременоста:Што е HCG и како се менува нејзината вредност?. Дознајте што е Бета HCG, како се мери и кои се вредностите по недели од бременоста. Бета HCG, значи хуман хорионски гонадотропин. Другиот назив е хормон за бременоста. Овој хормон се

  Седма недела во бременоста Бебе: Важни вести! Оваа недела се развиваат рацете и стопалата. Технички бебето и понатаму е ембрион и има мала опашка, што е продлжеток на коската, но сега почнуда да личи на човечко суштество. Опашот потполно ќе исчезне во

  Да се донесе на свет мало суштество, за секоја мајка е неверојатен процес и случување. Сите знаеме дека бебето се развива и расте во стомакот на мајката, но не и што точно се случува со нероденото бебе.
  Ви откирваме 7