ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Магнетни, креативни и едукативни игри и книги, Сложувалки  >  Магнетна сложувалка – Карта на светот

  Магнетна сложувалка – Карта на светот

  2.690 ден

  Out of stock

  Description

  Обиколете го светот со 92 магнети. Забавен и едукативен начин да се запознае нашата планета. Секој магнет претставува една земја или регион од светот, со неговото име, главен град и илустрација со карактеристиките на тој дел од светот. Големата магнетна табла го покажува светот со континентите и океаните. Бојата искористена за секој регион ви помага полесно да го најдете местото на секој магнет. Забавувајте се додека ги редите магнетите на картата, а кога ќе завршите може да ја закачите на ѕидот во вашата соба.

  Комплетот содржи: карта и 92 магнета.

  Димензии77 x 1 x 46 cmМатеријалДрво/WoodВозраст7-12 г.

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

  You may also like…